Raudselt ja teraselt

BLRT Grupis valmis esimest korda Euroopas ainulaadne avamere laadimispoi

BLRT Grupi tütarettevõte Marketex Offshore Constructions ehitas esimest korda Euroopas avamerel naftasaadusi pumpava ujuvsüsteemi. Vastvalminud tarind kaalub 1100 tonni. Ehitustööd kestsid 11 kuud.

Norra firma tellimusel tarindatud ujuvsüsteem ehk laadimispoi paigaldatakse meres asuva naftamaardla kohale. 34 meetri pikkuse, 24 meetri laiuse ja 24,4 meetri kõrguse ujuvsüsteemi abil saab tankeritesse pumbata suures koguses naftat ilmastikuoludest sõltumata.

„Tänu nafta-, gaasi- ja avameretööstuse turgude elavnemisele avanes meil võimalus siseneda uude turusegmenti ning saada karmis konkurentsis põneva ja üsna keerulise tellimuse. See annab veel kord kinnitust, et tehnoloogiasse, seadmetesse ja inimestesse investeerimine on strateegiliselt õige otsus,“ selgitab BLRT Grupi juhatuse esimees Veronika Ivanovskaja.

Laadimispoi ehitusega tehti algust tänavu jaanuaris, kuid lepingu sõlmimisele eelnesid aeganõudvad kvaliteedi, töötervishoiu ja tööohutuse juhtimissüsteemide auditid, eriti ranged nõudmised olid kehtestatud kõrgustes töötamisele.

Projekti käigus valmis poi tarind, pandi paika kõik seadmed – vintsid, päikesepaneelid ja palju muud –, tehti elektri- ja hüdraulikatöid ning katsetati süsteemi.

15. detsembril pandi tarind kliendi poole teele, mis iseenesest, arvestades selle kaalu, oli ülikeeruline operatsioon – konstruktsioon tõsteti laevale Jumbo Kinetic kahe laevakraana abil, mille tõstevõime oli kuni 3000 tonni. Kogu operatsioon kestis kuus tundi. Laadimispoi vedu aitasid korraldada meie partnerid Havator ja Sarens.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega.
Üksikasjalikumalt Ok