Raudselt ja teraselt

Elme Metall käivitas uue põlvkonna laserseadme

BLRT Gruppi kuuluv Elme Metall võttis kasutusele uue põlvkonna laserseadme. ByStar laserlõikusmasin paigaldati ettevõtte Maardu teeninduskeskusesse. Projekti investeeriti 1 250 000 eurot, millest 200 000 eurot saadi toetusena Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Arvjuhtimisega lõikepinki kasutatakse lehtmaterjalist toorikute valmistamiseks ning sedasorti seadme rakendusvaldkond on üsna lai. “Kiudoptiline laser on abiks erinevates tööstusharudes. Meie klientide hulgas on nii masinaehitajaid, ehitusfirmasid, survemahutite ja rõhuanumate tootjaid kui ka laevaehitus- ja laevaremonditehaseid,“ selgitas Elme Metalli juhatuse esimees Georgi Grigorjan.

Fiibertehnoloogial põhineva uue laserlõikusseadme eelis on energiasääst, väiksemad kulud tootmisühiku kohta ning täiendavate abigaaside rakendamise tarbetus metallide tükeldamisel. Seega muutub metalli lõikamine tõhusamaks ja ressursisäästlikumaks, hoogustades tootmist ning tugevdades Elme Metalli klientide konkurentsivõimet.

Terasvaltstoodete müügi ning metalli töötlemisega tegelev Elme Metall on rahvusvaheline ettevõte, mille töötajate arv küünib 500ni. Lisaks Eestile on ettevõte laienenud ka Lätti, Leetu, Soome, Poola turule ning Venemaale. Ligikaudu 300 000 ruutmeetri suuruse pindalaga arenenud lao- ja tootmistaristu, kus toimib 14 ladu ja viis teeninduskeskust, on varustatud tipptehnoloogial põhinevate seadmetega, mis võimaldab turustada oma toodangut nii Balti riikides, Skandinaavias kui ka Ida-Euroopas.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega.
Üksikasjalikumalt Ok