Raudselt ja teraselt

BLRT Fond jagas välja stipendiumid

Eesti Rahvuskultuuri Fondi poolt igal aastal korraldatava stipendiumikonkursi raames said välja jagatud kõrghariduse omandamist toetavad  BLRT Fondi stipendiumid. Stipendiumide kogusumma on 6000 eurot.

2018. aastal pretendeeris BLRT Fondi stipendiumile viis üliõpilast, kelle hulgast valis halduskogu välja kolm nõudlejat. 2000 euro suuruse stipendiumi said:

Oleg Sirotjuk, Peeter Suure nimelise Peterburi Polütehnilise Ülikooli keevitustehnoloogia ja –seadmete eriala kaugüliõpilane;

Ayrton Hüüs, TTÜ Eesti Mereakadeemia laevamehaanika eriala õppur;

Ruslan Džukajev, TTÜ Virumaa Kolledži masinaehitustehnoloogia tudeng.

„Tehnika- ja inseneriala spetsialistide põuast räägitakse juba ammu ning lähitulevikus võib see muutuda tõsiseks piduriks Eesti majanduse arengule. Meie stipendium asutati eesmärgiga innustada noori omandama insenertehnilist eriharidust. Adume, kuivõrd oluline on toetada tulevasi spetsialiste ning soovime anda oma panuse homsete oma ala tipptegijate kujunemisse,“ seletab BLRT Grupi kommunikatsioonidirektor ja BLRT Fondi halduskogu liige Karina Kond.

BLRT Fond on Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde asutatud 2012. aastal. Stipendiumitaotlusi said esitada masinaehituse, laevaremondi, laevaehituse, valutööstuse, keevituse, avameretööstuse, tootmisjuhtimise ja -korraldamise eriala õppurid. Sel aastal lisandusid loetletud erialadele majandus ja infotehnoloogia.

Tänavu novembris eraldas BLRT Grupp kahele TalTechi tudengile kaks 2000 euro suurust stipendiumi.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega.
Üksikasjalikumalt Ok