Raudselt ja teraselt

BLRT Grupp ehitab Snorre naftaväljale veealuseid tugikonstruktsioone

BLRT Gruppi kuuluv ettevõte Marketex Offshore Constructions ehitab Agility Subsea Fabriction tellimusel avamere nafta- ja gaasitootmiseks vajalikke veealuseid tugikonstruktsioone, mis valmivad Snorre projekti raames.

„Lepingu sõlmimisele eelnesid kvaliteedi-, töötervishoiu ja tööohutuse juhtimissüsteemide auditid. Tänavu kevadel enne tööde algust külastasid meid Equinor’i, Snorre projekti lõpptellija, esindajad. Pärast seda saime tellimuse ehitada kaks veealust tugikonstruktsiooni, mis paigaldatakse Snorre naftaleiukohta Põhjameres. Varem on taolisi seadmeid Norra mandrilava puudutavate tööstusprojektide jaoks valmistatud vaid Norras,“ selgitab Мarketex Offshore Constructions juhatuse liige Ruslan Diduhh.

Snorre naftaväljalt saadava nafta hulga suurendamine on täna suurim Norra mandrilaval naftatootmist arendav projekt, millele lisandub veel kuus veealust puurimisseadet. Neist kahele hakkab tugikonstruktsioone ehitama Мarketex Offshore Constructions.

Veealune tugikonstruktsioon ehk tugimoodul on jaotusmagistraali alus. Tugimoodul koosneb imiankrutest, põhjaraamist, kaitsetarindist ja süsteemist, mis tagab konstruktsiooni sujuva laskumise. Üks tugikonstruktsioon kaalub üle 300 tonni.

Snorre on Põhjamere põhjaosas asuv nafta- ja gaasiväli, mis avastati 1979. aastal. Equinor (endine Statoil) on seal naftat ja gaasi ammutanud 1992. aastast saati. Projekti eesmärk on suurendada naftaväljalt saadavat nafta hulka ja pikendada naftaleiukoha eluiga uute puuraukude rajamisega. Prognooside kohaselt võib Snorre leiukohta pärast seda kasutada veel vähemalt aastani 2040.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega.
Üksikasjalikumalt Ok