Raudselt ja teraselt

Peaminister külastas BLRT Gruppi

23. jaanuaril väisas BLRT Gruppi peaminister Jüri Ratas.

Minister sai ülevaate kontserni ettevõtete tegevusest ja investeerimisprojektidest. Vestluse käigus käsitleti ka kroonilist tööjõupuuduse probleemi. Jüri Ratase sõnul peegelduvad BLRT tegevuses kõik need olulisemad võimalused, raskused ja väljakutsed, millega seisavad täna silmitsi nii Eesti suured ettevõtted ja tööandjad kui ka meie majandus tervikuna.

„Tööjõu küsimus ja ärikeskkonna stabiilsus on väga olulised asjad, mis aitavad ettevõtetel pikaajalisi investeeringuplaane teha. Kvalifitseeritud tööjõu nappus on probleem ka välisinvestoritele. Valitsuse tasemel töötame selle lahenduse nimel,“ ütles Ratas.

Peaminister tutvus BLRT Grupi võtmetähtsusega tootmisüksustega: laevaremonditehase, masinaehitusettevõtte, ainukese Eestis säilinud valutööstuse, ettevõttega Wärtsilä BLRT Estonia, samuti nafta- ja gaasiettevõtetele ning taristuprojektidele kõrgtehnoloogilisi seadmeid ja suuremõõtmelisi metallkonstruktsioone valmistava firmaga.

„BLRT Grupi konkurentsivõime säilitamise huvides tuleb pidevalt suurendada efektiivsust, investeerida moodsatesse seadmetesse. Mitu aastat oleme tegelenud pikaajalise, mahuka investeerimiskava elluviimisega. Ainuüksi 2017. aasta jooksul sai investeeritud ligi 44 mln eurot,“ selgitas BLRT Grupi juhatuse esinaine Veronika Ivanovskaja.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega.
Üksikasjalikumalt Ok