Raudselt ja teraselt

BLRT Grupp ja Spliethoff viivad ellu keskkonnaprojekte

BLRT Grupp ja Hollandi laevandusfirma Spliethoff's Bevrachtingskantoor B.V. allkirjastasid lepingu 12500 tonnise kandevõimega F-seeria laevade moderniseerimiseks. See lepe hõlmab heitgaasipuhastite ja ballastvee käitlemissüsteemide paigaldamist kuuele Spliethoffi laevale.

Varem sai sama firmaga sõlmitud leping neljateistkümne 21500 tonnise dedveidiga S-seeria aluse seadmestamiseks ballastvee käitlemissüsteemidega

„Laevade ajakohastamine on alanud ning  see kestab 2020. aasta alguseni. BLRT Grupi Tallinna ja Klaipeda laevatehased varustavad selle aja jooksul valdava osa Spliethoffi alustest puhastusseadmetega,“ selgitab BLRT Repair Yards direktorite nõukogu esimees Andrejus Babachinas.

8. septembril 2017 jõustus rahvusvaheline laevade ballastvee ja setete kontrolli ning käitlemise konventsioon (BWM), mille järgi peavad rahvusvahelisi vedusid tegevad laevad vahetama või puhastama ballastvett, et kaitsta merekeskkonda selle vee kaudu edasikanduvate võõrliikide eest.

Moderniseerimisprojektides kasutatakse tehnoloogilist lahendust GloEn-Patrol, mille arendaja on Lõuna-Korea ettevõte Panasia, kes on maailma suurim ballastvee käitlemissüsteemide tootja ja selle turu liider. Need süsteemid on ühed keskkonnasõbralikumad tehnoloogilised lahendused mis tahes tüüpi laevadel rakendamiseks.

Lõuna-Korea firma Panasia on BLRT Grupi kauaaegne partner. Koostöös on BLRT Grupi Tallinna laevatehases loodud testimiskeskus, et näidata klientidele  GloEn-Patrol tehnoloogilise lahenduse võimalusi ning korraldada koolitusi.

Spliethoff's Bevrachtingskantoor B.V. on 1921. aastal asutatud Hollandi laevandusfirma.Ettevõtte laevastikus on ligi 50 moodsat, polüfunktsionaalset alust kandevõimega 12000 kuni 23000 tonni.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega.
Üksikasjalikumalt Ok