Raudselt ja teraselt

BLRT Grupp ehitas Suurbritanniasse rajatava avamere tuulepargi tarvis tuuliku ankrud

BLRT Gruppi kuuluv Marketex Offshore Constructions viis edukalt lõpule 21 tuuliku ankru ehituse ja tarne Belgia ettevõttele Smulders Projects. Ankrud paigaldatakse 92,4-megavatise võimsusega Aberdeen Bay tuuleparki Šotimaal.

Rahvusvaheline hange ankrute valmistamiseks ja tarneks kuulutati välja 2016. aasta sügisel ja juba detsembris sõlmiti leping. Projekti käigus tehti valmis ja saadeti tellijale enam kui 3000 tonni toodangut. Tuulegeneraatori ankur on 9,5-meetrise läbimõõduga kuni 15 meetrit kõrge ja 140 kuni 195 tonni kaaluv keeruline konstruktsioon. Nende valmistamisel esitatakse eriti kõrged nõuded keevisliidete ja värvipinna kvaliteedile.

„Täna arendavad paljud riigid hoogsalt tuuleenergia tootmist. See projekt võimaldas meil siseneda meie jaoks uudsele Suurbritannia avamere tuuleenergeetika turule, mis on praegusel ajal kõige suurem ja kiiremini arenev turg maailmas. 2016. aastal investeeriti sinna ligi 8 miljardit eurot,“ ütles Marketex Offshore Constructions juhatuse liige Ruslan Diduhh


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega.
Üksikasjalikumalt Ok