Raudselt ja teraselt

BLRT Grupp avas uue metallitöötluse- ja teeninduskeskuse

17. juunil toimus Maardus BLRT Grupi tütarettevõttele Elme Metall kuuluva uue logistika-, metallitöötluse- ja teeninduskeskuse pidulik avamine. 84 000 ruutmeetri suuruse pindalaga keskusesse on paigaldatud moodsad seadmed, millega sarnaseid pole ei Balti- ega Skandinaaviamaades. Investeeringute suurus oli veidi üle 5 mln euro, millest EASi toetus kattis ligi 950 tuhat eurot.

«Oma tegevuses pingutame selle nimel, et pakkuda klientidele maksimaalset kasu, luues toodangule lisandväärtust, tõstes teenuste kvaliteeti ja laiendades nende spektrit. Täna oleme valtsmetalli töötlemise- ja müügituru liider Baltimaades. Uus teeninduskeskus aitab kindlustada meie positsioone sihtturgudel, “ räägib Elme Metalli juhatuse esimees Georgi Grigorjan.

Keskust ehitati vahetpidamata, uusi seadmeid soetati, paigaldati ja seadistati ning olemasolevaid seadmeid teisaldati tootmistegevust katkestamata.

Paigaldatud laser-, plasma- ja vesilõikus võimaldavad töödelda süsinik- ja eriteraseid, eri paksusega valtsitud roostevaba terast ja alumiiniumi.

Ajakohane materjalide puhastus- ja kruntimisliin, millel pole Baltimaades analooge, valtsmetalli lõikamise tervikteenus, 1250 tonnise võimsusega painutuspressid, mis võimaldavad painutada kuni viiekümne millimeetri paksusi lehtmetallist tooteid, tipptehnoloogial põhinev kauba ladustamissüsteem – kõik see võimaldas ettevõttel liikuda uuele tegevustasandile.

„Logistika- ja teeninduskeskuse avamine Maardus tõendab meie valmisolekut investeerida kaasaegsesse tehnoloogiasse. Olen veendunud, et seda näevad ja hindavad ka meie kliendid, kelle arv on täna tõusnud kaheksa tuhandeni. Uus teeninduskeskus on suuteline teenindama Elme Metalli kliente nii Eestis kui ka väljaspool seda,“ selgitab Georgi Grigorjan.

Teeninduskeskuse rajamine lubas meil suurendada töökohtade arvu kaks korda, täna töötab siin 155 inimest.

Aastast 2001 tegeleb Elme Metall OÜ metalltoodete müügi ning must- ja värvilisest metallist toorikute valmistamisega. Aastal 2016 on Elme Metall 500 töötajaga rahvusvaheline ettevõte, millel on esindused Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Poolas ja Venemaal. Ligikaudu 300 000 ruutmeetri suuruse pindalaga tootmisterritooriumid, millel tegutsevad neliteist ladu ja viis teeninduskeskust, võimaldavad müüa metalli ja metalltooteid nii Balti riikides, Skandinaavias kui ka Ida-Euroopas. Ettevõte tegutseb masinaehituse, avamere-, nafta- ja gaasitööstuse, taristuehituse sihtturgudel.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega.