Raudselt ja teraselt

BLRT Gruppi külastas majandus- ja taristuminister

Majandus- ja taristuminister Kristen Michal külastas eile tööstuskontserni BLRT Grupp. Visiidi käigus tutvus ta laevaremonditehase, masinaehitusettevõtte, Eesti ainukese valukoja ning avamere nafta- ja gaasitööstusele ning taristuprojektidele metallkonstruktsioone ja seadmeid valmistava firmaga.

Kõneluste käigus rääkis BLRT Grupi juhtkond, milliseid samme on kontsern astunud, et säilitada  tänastes turuoludes konkurentsivõimet ja ekspordivõimekust. Samuti anti ministrile ülevaade BLRT Grupi investeerimispoliitikast Balti riikides.

Ministri sõnul on BLRT Grupp Eesti tööstuse üks lipulaevasid. “Pika ja väärika ajalooga ettevõtte eduloo võtmeks on pidev tulevikku vaatamine ning investeeringud uudsesse tehnoloogiasse, et tõsta oma toodete kvaliteeti ning olla konkurentsivõimeline muutuvatel turgudel. BLRT on aktiivse tööandjana tugevaks partneriks riigile, pakkudes majanduskeskkonda edasi arendavaid ideid. Ka sel kohumisel saime huvitavaid mõtteid ning seda suhtlust jätkame,” ütles minister.

Kontsern jätkab keerulistest majandusoludest ja turgude ebastabiilsusest hoolimata oma arengut, täiustades järjekindlalt oma juhtimisstruktuuri ja suurendades töö tõhusust. „Viimase viie aasta jooksul oleme investeerinud ligi 140 mln eurot, ühisettevõtete tehtud rahamahutusi arvestamata. Rekonstrueerisime Maardu teeninduskeskuse, ehitasime Vaivarasse tehase, kus toodetakse tööstuses kasutatavat hapnikku, lämmastikku ja argooni, ning rajasime hapniku tootmise tehase Järvakandis. Tänavu käivitame Baltimaade suurima ja moodsama gaasitäitejaama Riias. Lähimaks kolmeks-neljaks aastaks on kavandatud suurprojektid, nende hulgas Leedu sadama taristu ja suprastruktuuri arendamine koostöös Klaipeda riikliku meresadamaga, kus investeeringute suurus on üle 100 mln euro,“ selgitab BLRT Grupi juhatuse liige Igor Kond.

BLRT Grupp on Läänemere piirkonna üks suurimaid tööstuskontserne, mis ühendab endas 57 ettevõtet ja tegutseb seitsmes riigis.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega.
Üksikasjalikumalt Ok