Raudselt ja teraselt

09.02.2015

Turku Repair Yard lõpetas reisilaeva Romantika remondi

Romantika oli laevaremonditehase Turku Repair Yard kuivdokis 31. jaanuarist kuni 5. veebruarini. Dokkimise ajal oli teostatud sellised tööd nagu laeva korpuse veealuse osa puhastamine ja värvimine, autoteki puhastamine ja värvimine, sõuvõlli osade vahetus, keskkonnasõbraliku õli kasutuselevõtt täävitorudes ja vööripõtkurites ning reguleeritava sammuga sõukruvi ja jõuülekande kontrollsüsteemi uuendus.

Dokkimise ajal teostati suur hulk siseinterjööri renoveerimistöid, mille hulka kuuluvad  endise Aperitifbari täielik ümberehitus Romantika lounge`iks; Piazza restorani osaline renoveerimine, mis jätkub märtsis, buffet restorani uuendamistööd; alustati reisijateala põrandate, seinte ja tekstiilide uuendamisega, mille hulka kuuluvad ka reisijate kajutid. Töö interjööri uuendamise kallal jätkub ka edasistel kuudel.

Romantika tegi oma esimese reisi pärast tehasest naasmist 6. veebruaril väljumisega Tallinnast.

Tallinki teatel investeerib ettevõte reisilaeva Romantika 2015 aasta uuendamisprojekti raames laeva üle miljoni euro. Projekti raames saavad värske ja kaasaegse ilme suur osa reisijatealast ning ka aluse tehnilist poolt uuendatakse oluliselt, et laeva võimalused vastaksid paremini reisijate ootustele.

Lisainfo:

Reisilaev Romantika on Tallinki uusehituste 2002-2009 väldanud programmi esimene laev, mis valmis aastal 2002. Ta on sõitnud Tallinn-Helsingi, Riia-Stockholmi kui ka taas, alates möödunud aasta augustist Tallinn-Stockholmi liinil Tallinki kaubamärgi all. Romantika on 193,8 meetrit pikk ja 29 meetrit lai, tal on kõrgeim jääklass ning ta suudab arendada kuni 22 sõlme kiirust. Romantika võtab korraga peale kuni 2500 reisijat ning tal on kokku 727 kajutit ja  1030 liinimeetrit autotekki sõidukitte ja kaubaveo tarbeks.

Turku Repair Yard on Soomes, Naantalis asuv laevaremonditehas, mis alustas tegevuse aastal 1989 ja ligi 8 aastast tegutseb Eesti tööstuskontserni - BLRT Grupp – koosseisus. Tööd teostatakse eelkõige kuivdokis, mis täna on Põhja-Euroopas suurim. 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega.
Üksikasjalikumalt Ok