Raudselt ja teraselt

25.09.2014

Laev Klaipeda Ülikooli jaoks on veesatud

15. septembril veeskas Western Baltija Shipbuilding multifunktsionaalse uurimislaeva, mida tehas ehitab Klaipeda Ülikooli jaoks „võtmed-kätte“ põhimõttel.

Uurimislaeva hakatakse kasutama nii teaduslikel eesmärkidel kui ka regulaarsete uurimiste teostamiseks. Nii planeeritakse selle abiga teostada merekeskkonna monitooringut, uurida kalaressursse, likvideerida tekkivaid reostusi ning jälgida meres asuvate keemiliste relvade säilituskohtade reostustaseme muutumist. Selleks rajatakse laeval kaks statsionaarset laboratooriumi ning luuakse võimalused tööks 18 teadlasele.

Ülikool on rahul töökäigu ja saavutatud tulemustega. Klaipeda Ülikooli Läänemere ranniku uuringute ja keskkonnaplaneerimise instituudi vanemteadlane Saulius Gulbinskas ütleb, et laeva esimesed ekspeditsioonid on planeeritud juba 2015. aasta algusesse.

Laeva ehitus algas 2013. aasta juulis ja peale selle veeskamist jätkatakse töid seadmete kontrollimise ja testimisega. Ehitustööd planeeritakse lõpule viia 2014. aasta lõpuks. Ehitusjärelevalvet teostab klassifikatsiooniühing Bureau Veritas.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega.
Üksikasjalikumalt Ok