Raudselt ja teraselt

19.09.2014

Noblessneri kvartalis avati Krusensterni bareljeef

Reedel, 19. septembril avati kontsernile BLRT Grupp kuuluva Noblessneri kvartali territooriumil (Tööstuse 48) kuulsa meremehe ja admirali Ivan Fjodorovitš Krusensterni (Adam Johann vor Krusensterni) bareljeef.

Bareljeef on paigaldatud Loometsehhi hoone seinale, olles niiviisi kvartali tulevase keskväljaku lahutamatuks osaks (asudes sadama, Loometsehhi ja Valukoja vahelisel alal). Väljakule on juba pandud ametlik nimi – Krusensterni väljak. Nii bareljeefi avamine kui ka väljaku ehitamine on osaks Noblessneri kvartali edasise arendamise plaanist, mille kohaselt saab sellest pealinna üks kultuurilistest keskustest oma rohkem kui saja-aastase merevaimuga.

Bareljeefi avamistseremooniast võtsid osa BLRT Grupi kommunikatsioonidirektor Katja Ljubobratets, Tallinna abilinnapea Eha Võrk, Peterburilaste Klubi tegevdirektor Natalja Sidorkevitš, Krusensternide perekonna liige Aleksei Krusenstern, purjelaeva “Krusenstern” kapten Mihhail Novikov ja Venemaa Föderatsioonist saabunud külaliste delegatsiooni juht Vladimir Dervenjov.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega.
Üksikasjalikumalt Ok