Raudselt ja teraselt

BLRT Grupi tehas ehitas mitmefunktsionaalse kaubalaeva

BLRT Grupp kontserni kuuluv laevaehitustehas Western Baltija Shipbuilding on ehitanud „võtmed kätte“ põhimõttel mitmefunktsionaalse kaubalaeva Anetta.

BLRT Grupp juhatuse esimehe Fjodor Bermani sõnul on laeva täielik ehitamine alates laeva kontseptsiooni loomisest kuni selle vettelaskmiseni olnud eesmärgiks, mille poole kontsern on püüelnud kõikide oma tegevusaastate jooksul. Mitmefunktsionaalne kaubalaev Anetta on Western Baltija Shipbuildingu jaoks selle seeria teine laev.

Laev on ette nähtud puist- ja segalasti, puitmaterjalide, teravilja ja rullterase veoks. Peale selle on laev kohandatud ka ohtlike pakendatud lastide veoks, mille klass on 2-9, ning puistelastide veoks, mille klass on 4,5 ja 9 (kood IMO IMDG). Kajutid personali jaoks mahutavad maksimaalselt 10 inimest.

Laev, mille pikkus on 89,9 m ja laius 14,5 meetrit, on võimeline saavutama kiirust 11,5 sõlme. Laeva dedveit on 4600 tonni ning maksimaalne süvis 5,77 meetrit.

anetta

Anettal on kaks lastiruumi, mille sulgemiseks on 10 pontoon-tüüpi lastiluuki, lastiruumide ruumala moodustab 2875 m3ja kõik lastiruumid on varustatud liikuva vaheseinaga. Laeva lastitekk kannatab kuni 15 tonni m2 kohta. Laev on varustatud võimsa 1600 kW mootoriga. Abimootor koosneb kahest diiselmootorist võimsusega 248 kW, võlligeneraatorist võimusega 350 kW ning tagavara diiselgeneraatorist võimsusega 70 kW. Peale selle on laev varustatud vööripõtkuriga võimsusega 300 kW.

Mitmefunktsionaalse laeva kontseptsiooni töötas välja ning projekteerimistööd teostas kontserni koosseisu kuuluv Western Baltic Engineering. Ehitusejärelevalvet teostas klassifikatsiooniühing Lloyd‘s Register.

Western Baltija Shipbuilding on Western Shipyard tütarettevõte. Western Shipyard annab tööd 1700 spetsialistile ning kuulub Eesti tööstuskontserni BLRT Grupp koosseisu. Kontsern ühendab ühte laevaehitus- ja kolme laevaremonditehast Eestis, Leedus ja Soomes. Koos pakuvad nad kõiki laeva elutsükli jooksul vajalikke kvaliteetseid teenuseid, alustades laeva projekteerimisest ja ehitusest ning lõpetades remondi ja utiliseerimisega

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega.
Üksikasjalikumalt Ok