Raudselt ja teraselt

Tallinn Shipyard moderniseeris parvlaeva Flekkeroy

BLRT Grupi koosseisu kuuluv Tallinn Shipyard lõpetas ettevõtte M Hjorteseth Shipping tellitud moderniseerimistööd parvlaeval Flekkeroy.

Tallinn Shipyardis veedetud aja jooksul muutus laeva väline ilme täielikult: kere ehitati ümber, interjöör läbis uuenduskuuri ning teostati värvimistööd. Peale tööde lõpetamist hakatakse parvlaeva kasutama materjalide, seadmete ja personali vedudeks Norra rannikuvetes.

„Meie jaoks osutus see projekt ainulaadseks mitmel põhjusel. Esiteks, tehtud tööde mahu tõttu, mis suurenes tunduvalt võrreldes esialgse plaaniga. Teiseks seoses protsessi eripäraga. Asi on selles, et tööde alguse ajaks ei olnud tellijapoolne ümberseadmestamise projekt veel valmis, seega ei olnud meil täit selgust tarnitavate seadmete montaaži kohta. Sellepärast tuli tööde ajal väga tihedalt suhelda nii konstruktorite kui ka seadmeid tarnivate ettevõtetega,“ märkis Tallinn Shipyardi turundusdirektor Gabriel Avanesov.

“Parvlaev ehitati 1955. aastal ning tänaseks see enam ei täitnud norme ja nõudeid. Samas sobib laeva kere jätkuvalt meie eesmärkidega väga hästi, sellepärast otsustasimegi see moderniseerida ning mitte hakata uut laeva asemele otsima. Nüüd, kui tööd on lõpule viidud, näeb parvlaev väga hea välja. Me oleme rahul Tallinn Shipyardi teenustega ning kohati oli tööde kvaliteet oodatust isegi kõrgem,” kommenteeris M Hjorteseth Shipping mereoperatsioonide juht Mark-Rune Bannister.

Tallinn Shipyard kuulub BLRT Grupi koosseisu, mis on Baltimaade üks suurimaid tööstuskontserne. Tallinn Shipyard on üks Läänemere laevaremondi ja –moderniseerimise liidreid. Tehase ajalugu ulatub tagasi aastasse 1912. Koostöös kontserni BLRT Grupp kahe teise tehasega – Soome Turku Repair Yard’i ja Leedu Western Shiprepair’iga – pakub Tallinn Shipyard laia teenusevalikut laevamoderniseerimise ja –remondi alal. 

BLRT Grupp pakub kvaliteetseid teenuseid laevade teenindamise kõikidel etappidel, alustades projekteerimisest ja ehitamisest ning lõpetades remondi ja utiliseerimisega.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega.
Üksikasjalikumalt Ok