Raudselt ja teraselt

Tallinki Victoria I on remonditud BLRT Grupi Soome laevatehases

BLRT Gruppi kuuluv Soome suurim laevaremonditehas remontis Tallinki reisilaeva Victoria I.

Kõik Victoria I remonditööd tehti laevaremonditehase Turku Repair Yard kuivdokis kuue päevaga. „Kui kõrge kvaliteediga remont peab olema tehtud nii lühikese aja jooksul, on edu taganud kõigi osapoolte - BLRT Grupi, partnerite ja laevaomaniku - sujuv koostöö. Meil on hea meel, et meie kogemus võimaldas Tallink Gruppi usaldada meid remonditööde tegemisel,“ ütles Turku Repair Yardi tegevjuht Vesa Marttinen.

Tänavused remonditööd kattusid reisilaeva kümnenda tööaastaga, mistõttu vastavalt klassifikatsiooniühingute nõuetele on ka remonditööde maht suurem. Laeval remonditi roole ja kruvisid, puhastati ja kaeti värviga kere veealune osa. Lisaks sellele remonditi kingstonid.

Kõik tööd lõpetati õigeks ajaks. „Meil on kauaaegne koostöö Turku Repair Yard’iga, sest jääme tähtaegade ja tööde kvaliteediga rahule,“ ütles Tallink Grupi vanem tehniline superintendent Pavel Kondrašov.

Turku Repair Yard on Soomes Naantalis asuv laevaremonditehas, milles on üks Läänemere piirkonna suurimaid kuivdokke - see rajatis on 265 m pikk ja 70 m lai ning sügavusega 7,9 m - ja üks ujuvdokk. Ettevõtte laevaremondibrigaadid võivad vastavalt vajadusele teha laevaremonditöid ka siis, kui laev on merel või mõnes teises sadamas. Laevatehas kuulub BLRT Grupi koosseisu, mis on üks suurimaid tööstuskontserne Balti riikides. Koostöös kontserni teiste laevatehastega – Tallinn Shipyardiga Eestis ja Western Shiprepairiga Leedus – on Turku Repair Yard võimeline teenindama kõiki Läänemerel liikuvaid laevu. BLRT Grupp pakub kvaliteetseid teenuseid kogu laeva elutsükli jooksul, alustades laeva projekteerimisest ja ehitusest ning lõpetades remondi ja utiliseerimisega.

Reisilaev Victoria I on ehitatud 2004. aastal Eesti ettevõtte Tallink Grupp tellimusel ning sõidab liinil Tallinn–Stockholm.

victoria-small

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega.
Üksikasjalikumalt Ok